Galaxy boya logo
Fiyat teklifi info@galaxypaint.net
Epoksi Boyalar Yol Çizgi Boyaları Isıya Dayanıklı Boyalar Sanayi Boyaları Boya İnceltici Tinerler İletişim

Floresan fosforlu yol çizgi boyası - Fosforlu yol çizgi boyası fiyatları

  • Floresan fosforlu boya ürünlerimiz, sarı renkler güvenlik uyarı işareti olarak dikkat çekmek önlem almak ve kontrol etmek amaçlıdır. Turuncu renkler sürüldüğü zemin, duvar ve yerlerde doğal veya doğal olmayan zayıf görüş koşullarında çok dikkat çekicidir.
Fosforlu Boya

00 TL/kg + kdv

1 Kilo Bir ambalaj fiyatı 00 tl kdv dahil.

Floresan Fosforlu Boya

Floresan Fosforlu Boya yarı mat görünümlüdür.
Floresan Fosforlu Boya Yoğunluğu: 1,55 ± 0,03 g/ml
Katı madde % ağırlığı: 65 ± 2
Katı madde % hacmi: 55 ±3
Toz Kuruma zamanı 20-30 Dakkika 20 °C
Dokunma kuruma zamanı 10-15 Dakkika 20 °C
Montaj kuruma zamanı 3 saat 20 °C
1 Kg Floresan Fosforlu Boya (Ürün kodu 283-1102)
Floresan Fosforlu Boya fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanır.
Uygulanacak Floresan Fosforlu Boyanın kuru film kalınlığı: 125 mikron
Floresan Fosforlu Boya sarfiyatı 1 bir litre ile 1 m2 lt

Fosforlu Yol Çizgi Boyası: Yol çizgi boyası, aşınma direnci yüksek, hava kurumalı, parlak görünümünde, son kat boyadır. Işık yansımalı floresan fosforlu yol çizgi boyası nasıl uygulanır videosu.

Floresan Fosforlu Boya Özellikleri

Floresanlı Fosforlu Yol çizgi boyası klor kauçuk ve alkid reçine içeren boyadır. Boyanın uygulamasından önce beyaz astar uygulanması gerekir, hızlı kuruma yapabilmesi, beton ve asfalt yüzeylere çok iyi yapışabilmesi, sağladığı aşınma direnci yüksektir.

Fosforlu Yol Çizgi Boyası kullanım alanları: Yol çizgi boyası, özellikle yüksek aşınma istenilen asfalt ve beton yüzeyler için özel olarak tasarlanmış olması nedeni ile söz konusu yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Helikopter pist boyası ( heliport ), otopark çizgi boyası, yönlendirme ikaz boyası, fosforlu bisiklet yol çizgi boyası, yol çizgi boyası ve makine parkur boyası olarak kullanılabilir.

Fosforlu Yol Çizgi Boyası Uygulaması

Yüzey Hazırlığı: Yüzeye doğrudan yapılacak olan yol çizgi boya uygulamasında, sistemin beklenilen başarıyı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlanması, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Asfalt ve beton yüzeyler üzerinde kalan kirler, uygun bir solvent ile silinerek temizlenmeli ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir. Bu işlemlerden sonra tercihen hemen en geç de 45 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.

Floresan Fosforlu Yol Çizgi Boyası Uygulaması

Floresan Fosforlu yol çizgi boyanın renk vermesi için önce normal beyaz yol çizgi boyası astar olarak sürülür. Daha sonra ikinci kat olarak fosforlu Yol çizgi boyası (2832-1102) ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkap motor ile iyice karıştırılarak homojenize edilir. Karışımı uygulama vizkozitesine getirmek için önerilen oranda Endüstriyel Tiner (1151-1401) ilave edilir. Karışım uygulama  viskozitesini verir. Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 20" - 40" /DC4 /20°C, fırça ve rulo uygulamalarında ise 25" - 40" / DC4 / 20°C olacak şekilde ayarlanmalıdır. Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında, Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında, Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Depolama ve Tehlike Tanımları

Güvenlik ve Sağlık Bilgileri: Floresan Fosforlu yol çizgi boya uygun olmayan şekilde kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir ve yangın tehlikesi yaratabilir. Bu nedenle depolama, taşıma ve kullanma sırasında gerekli önlemler alınmalıdır.

Floresan Fosforlu yol çizgi boya Sembolü: Xn, F
Tehlike Uyarıları R: 11 20/ 21 / 22
Güvenlik Uyarıları: 16 - 20/ 21-24/ 25-38
Alevlenme Noktası: > 27 °C
Genel Uyarılar: Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda, maske ile birlikte kullanınız ve solumayınız. Yukarıda yer alan ürün özellikleri son teknoloji standartlarına ve laboratuvar test sonuçlarına göre düzenlenmiş olup, tavsiye esaslıdır. Ürün kullanımında tarif edilen şartlar, hakim olan yerel durum ve kullanılacak diğer malzemeler mutlaka göz önüne alınmalıdır. Bilgilerin önceden haber verilmeden değiştirilme hakkı saklıdır.

Boya ambalajları listedeki gibidir. Küçük ambalajlarda birim fiyatları değişir.

Boyalar ve astarların kullanımı, ayrıca solventli epoksi boya ve solventsiz epoksi boya ile ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz.