Galaxy boya logo
Fiyat teklifi [email protected]
Epoksi Boyalar Yol Çizgi Boyaları Isıya Dayanıklı Boyalar Sanayi Boyaları Boya İnceltici Tinerler İletişim

Fosforlu boya fiyatları

  • Galaxy fosforlu boya, gün ışığında enerji toplar, topladığı enerjiyi karanlık ortamda 4 saat ile 12 saat arasında yansıtır. Fosforlu boyanın sürüldüğü yerlerde beyaz ışık (floresan lamba) veya gün ışığı görmesi gerekir.
    Karanlıkta ışık veren boya. Fiyat aralığı aşağıdaki gibidir.
Fosforlu Boya

00 TL/kg + kdv

1 Kilo Bir ambalaj fiyatı 00 tl kdv dahil.

Fosforlu Boya

Fosforlu Boya yarı mat görünümlüdür.
Fosforlu Boya Yoğunluğu: 1,55 ± 0,03 g/ml
Katı madde % ağırlığı: 65 ± 2
Katı madde % hacmi: 55 ±3
Toz Kuruma zamanı 20-30Dakkika 20 °C
Dokunma kuruma zamanı 10-15 Dakkika 20 °C
Montaj kuruma zamanı 3 saat 20 °C
1 Kg Fosforlu Boya (Ürün kodu 283-1102)
Fosforlu Boya fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanır.
Uygulanacak Fosforlu Boyanın kuru film kalınlığı: 125 mikron
Fosforlu Boya zemin uygulama sarfiyatı 1 bir litre ile 1 m2 lt

Fosforlu Boya Özellikleri

a) Fosforlu zemin boyası: Aşınmaya karşı dayanıklı boyadır. Epoksi reçineli çift komponentli fosforlu boya.

b) Fosforlu acil çıkış boyası: Pvc, cam, ahşap gibi yüzeylerde kullanılan nitroselüloz esaslı reçineli boya

Fosforlu boya kullanım alanları: Acil durumlarda çıkış yönlendirmesi, koridor, yangın panosu, ilk yardım dolabı, makine parkur çizgisi, yüksek voltaj uyarısı, kimyasal madde uyarısı, kimyasal gaz uyarısı, tıbbi atık uyarısı gibi her türlü metal plaka, levha ve beton zemin yüzeylerinde kullanılır.

Fosforlu boya Uygulama:
Yüzey Hazırlığı: Yüzeye doğrudan yapılacak olan fosforlu boya uygulamasında, sistemin beklenilen başarıyı gösterebilmesi için yapılacak yüzey hazırlanması, uygulamanın kendisi kadar önemlidir. Asfalt ve beton yüzeyler üzerinde kalan kirler, uygun bir solvent ile silinerek temizlenmeli ve kuru hava veya temiz bir fırça ile temizlenmelidir. Bu işlemlerden sonra tercihen hemen en geç de 45 dakika içinde yüzeye uygulanmalıdır.

Fosforlu Boya Uygulaması: Ambalajı açıldıktan sonra tercihen matkap motor ile iyice karıştırılarak veya el yordamı ile karıştırılarak homojenize edilir. Karışım uygulama  viskozitesini verir. Püskürtme uygulamalarında uygulama viskozitesi 20" - 40" /DC4 /20°C, fırça ve rulo uygulamalarında ise 25" - 40" / DC4 / 20°C olacak şekilde ayarlanmalıdır.Hava sıcaklığı 5°C ile 50°C arasında,>Uygulanacak zeminin sıcaklığı 10°C ile 30°C arasında, Relatif Nem < 85 % olmalıdır.

Güvenlik ve Sağlık Bilgileri: Herhangi bir sağlık problemi ya da yangın tehlikesine yol açmamak amacıyla kapalı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli havalandırma sağlanmalıdır. İş bitiminde, uygulama esnasında kullanılan tüm boya ekipmanları 1451 - 1401 Endüstriyel Tiner ile iyice temizlenmelidir. Tatbikattan sonra yüzey, en az 12 saat su ile temas ettirilmemelidir. Epoksi Boya Sembolü: Xn, F Tehlike Uyarıları R: 11 20/ 21 / 22 Güvenlik Uyarıları: 16 - 20/ 21-24/ 25-38 Genel Uyarılar: Yalnızca iyi havalandırılmış alanlarda, maske ile birlikte kullanınız ve solumayınız. Yukarıda yer alan ürün özellikleri son teknoloji standartlarına ve laboratuvar test sonuçlarına göre düzenlenmiş olup, tavsiye esaslıdır. Ürün kullanımında tarif edilen şartlar, hakim olan yerel durum ve kullanılacak diğer malzemeler mutlaka göz önüne alınmalıdır. Bilgilerin önceden haber verilmeden değiştirilme hakkı saklıdır.

Boya ambalajları listedeki gibidir. Küçük ambalajlarda birim fiyatları değişir.

Boyalar ve astarların kullanımı, ayrıca solventli epoksi boya ve solventsiz epoksi boya ile ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz.