Galaxy boya logo
Epoksi Zemin Kaplamaları
Epoksi Boya Yol Çizgi Boyaları Isıya Dayanıklı Boyalar Sanayi Boyaları Boya İnceltici Tinerler İletişim

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama nedir ve nasıl yapılır nerelerde kullanılır. Epoksi kaplama çeşitleri.

1. Floor & Wall Coating, Duvar ve zemin kaplama Solventsiz şeffaf epoksi astar ve son kat solventsiz epoksi boya. Kaplama kalınlığı 0,80-1 mm.

0,80-1 mm Epoksi zemin kaplama m2 fiyat listesi

Epoksi zemin kaplama m2 sarfiyat Uygulama Kuru Film Kalınlık Malzeme Fiyat İşçilik bedeli
Şeffaf epoksi astar 0,250-0,300 gr/m2 Epoksi Rulo 250 mikron 00 tl/m2 00 tl/m2
Epoksi zemin boyası 0,550-0,600 gr/m2 Epoksi Rulo 600 mikron 00 tl/m2 00 tl m2

Epoksi zemin ve duvar kaplama

epoksi duvar kaplama ametiyathane

Vethouse Pet Sağlık Merkezi Ameliyathane Epoksi Duvar Kaplama İstanbul.

epoksi kaplama

Mainetti askı imalat fabrikası epoksi zemin kaplama İstanbul.

2. Self levelling coat, bir kat solventsiz epoksi şeffaf astar, ikinci kat kuvars dolgulu ara kat ve son kat solventsiz epoksi boya. Zemin boya kaplama kalınlığı 2-4 mm.

2-4 mm Epoksi zemin kaplama m2 fiyat listesi

Epoksi zemin kaplama m2 sarfiyat Uygulama Kuru Film Kalınlık Malzeme Fiyat İşçilik Bedeli
Şeffaf epoksi astar 2 kg/m2 Epoksi Rulo 1,50 mm 00 tl/m2 00 tl/m2
Kuvars kum 3,5-4,0 kg/m2 Elle serpme 1,00 mm 00 tl/m2 00 tl/m2
Epoksi zemin boyası 0,550-0,600 gr/m2 Epoksi Rulo 600 mikron 00 tl/m2 00 tl/m2

Epoksi zemin kaplama 2-4 mm

antre depo epoksi zemin kaplama

Sultan Antrepo Epoksi Yer Zemin Kaplama ve duvar boyama İstanbul.

beton zemin epoksi kaplama

Paslanmaz fittings fabrikası beton yer zemin epoksi kaplama.

3. Epoxy mortar floor coating, bir kat solventsiz epoksi şeffaf astar, ikinci kat kuvars kum dolgulu astar, son kat solventsiz epoksi iki kez sürülür. Kaplama kalınlığı 4-6 mm.

4-6 mm Epoksi zemin kaplama fiyat listesi

Epoksi zemin kaplama m2 sarfiyat Uygulama Kuru Film Kalınlık Malzeme Fiyat İşçilik Bedeli
Şeffaf epoksi astar 0,300-0,350 gr/m2 Epoksi Rulo 250 mikron 00 tl/m2 00 tl/m2
Şeffaf epoksi astar 2-2,5 kg/m2 Çekçek ile 1,5 mm 00 tl/m2 00 tl/m2
Kuvars kum 0,2-0,5 mm 10-12 kg/m2 Mala 1,5 mm 00 tl/m2 00 tl/m2
Epoksi zemin boyası 0,550-0,600 gr/m2 Epoksi Rulo 600 mikron 00 tl/m2 00 tl/m2
Epoksi zemin boyası 0,550-0,600 gr/m2 Epoksi Rulo 600 mikron 00 tl/m2 00 tl/m2

Diğer kaplama türleri de mevcuttur örneğin görsel amaçlı Üç boyutlu 3D Resim üzerine solventsiz şeffaf epoksi reçine astar sertleştirici ile sürülebilir. Ahşap masaların üzerinde uygulanabilir. Fosforlu epoksi kaplamalarda beyaz epoksi boya kullanılması zorunludur.

Epoksi zemin kaplama sağlık ile ilgili kullanım alanları

Tıbbi atık depolarında, Hastane zemin ve duvarları, Kimyasal tehlikesi bulunan depolarda, özellikle kentsel yaşam sitelerinde çöp konteyner zeminlerinde, gıda işleme ve üretme fabrikalarında, gıda taşımacılığı yapan frigo gibi araçların iç zeminlerinde (hayvansal ve bitkisel besinler taşıyanlar), kullanma suyu depolarında, İnşaat şantiye konteynerlerin mutfaklarında, yemekhanelerinde ve tuvalet zeminlerinde veya mobil kulübelerde epoksi kaplama yapılması hijyen bakımından önemli bir uygulamadır.

Epoksi zemin kaplama endüstriyel sanayilerinde kullanımı

Hafif otomotiv araçlar ve ağır kamyon gibi araçların kullandığı depo ve fabrikalardaki zeminlerde otopark zemin kaplama boyası müstakil oto garajlarında uçak hangarlarında. Tekstil atölyelerinde sanayi imalat ve paketleme sahalarında araç bakım ve yıkama servisleri gibi yerlerde epoksi zemin kaplama kullanımı iş veriminin kalitesini artırır ve temizliğin kolay sağlıklı olmasını sağlar.

Epoksi zemin kaplama temizliği

epoksi zemin kaplama zemin temizliği

Epoksi astar uygulama sonrası beton yer zemin elmas uç ile yüzey temizliği.

epoksi astar zemin temizleme

Epoksi astar uygulama öncesi zımpara makinası ile beton temizliği.

Beton zemin üzerine epoksi boya uygulamalarında kaplama kalınlığına göre sarfiyat değişikliği listede belirtilmiştir.

  1. Yüzey hazırlığı aşağıda belirtildiği şekilde yapılmalıdır.
  2. Aderansı azaltacak veya engelleyecek her türlü toz, boya, yağ, pas vb tüm atıklar zeminden beton silim makinaları veya sistre yardımıyla temizlenmelidir. Mevcut zeminde yağlı bölge varsa ve bu bölgelerin çok derinlere işlediği tabakaların kaldırılması gerekebilir. Yüzeyler sağlam temiz ve hafif pürüzlü hale getirilmelidir. Hazırlanmış yüzeylere bir sonraki aşama da epoksi astar uygulanacaktır.
  3. Yüzeye aşağıda belirtildiği gibi Galaxy Şeffaf Epoksi Astar uygulanmalıdır.
  4. Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratları yapılmış nem ve su sorunu olmayan beton, astar uygulaması yapılabilir hazır hale gelen yüzeye Galaxy solventsiz epoksi astar uygulanacaktır. Epoksi astar önce A kompetan (reçine) düşük devirli karıştırıcılarla karıştırılırken yavaş yavaş B kompetandı (sertleştirici) ilave edilir ve malzeme homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılacaktır. Kullanılacak astar sarfiyatı tamamen zeminin durumuna göre değişkenlik gösterecektir. Epoksi astar kılcal çatlakların doldurulması, çukurlukların giderilmesi ve bir üst uygulamanın zemine daha mukavemetli bir tutunmasını sağlamış olacaktır.
  5. Galaxy astar uygulanan yüzeye aşağıda belirtilen şekilde Galaxy boya uygulanacaktır:
  6. Solventsiz epoksi astar uygulanan yüzeyler nem, toz ve hava akımından korunmalı hiç bir şekilde araç veya yaya trafiği için açılmamalıdır. Astar kuruma süresi ortam sıcaklığına bağlı olarak minimum 6 saat içerisinde kürünü almış olacaktır. Minimum bu süre zarfından sonra uygulama yapılacak yüzeye GALAXY Solventsiz Epoksi boya uygulanacaktır. Malzeme A (epoksi reçine), B (sertleştirici) 2 bileşenden oluşmaktadır. Karışım halindeki ürün uygulanacak zemine tercihen rulo ile uygulanır
  7. Galaxy boya uygulanan yüzeye aşağıda belirtildiği gibi son kat boya işlemi uygulanmalıdır.
  8. Son kat işleminde masterkit multilayer A+B kompetandan oluşan epoksi boya malzemesi aşağıda belirtilen şekilde kullanılacaktır: A kompetandı düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılırken B kompetandı yavaş bir şekilde üzerine ilave edilir. Karışımı yapılmış ürün, dişli çelik mala yardımıyla zemine uygulanır (250-300 gr/m2). Son kat malzemesi uygulandıktan sonra, son işlem olarak gren verilir, bu uygulama ürün zemine uygulandıktan 2-3 dakika sonra uygun rulolarla yapılmalıdır. Son kat uygulamasının kuruma süresi minimum 24 saattir. Ancak ortam ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

Metal epoksi boyaları solvent içerir ve kalınlıkları 60 mikron ile sınırlıdır. Zemin epoksi kaplama boyaları ise solvent ve ağır metaller içermez solventsiz üretilir evlerde kullanımı uygundur.

Epoksi zemin kaplama kabası bitmiş inşaatlarda seramik fayans mermer ve ahşap üzerine kaplanması ilgili bilgi almak için arayabilirsiniz.